تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

مقایسه کتیبه ها و آثار هخامنشی با آیات قرآن کریم

   

  مقایسه کتیبه ها و آثار هخامنشی با آیات قرآن کریم

   

  وقتی به نوشته ها و کتیبه های  کوروش ، داریوش و خشایار عمیق نگاه کنیم و آنرا با برخی آیات قرآن مقایسه کنیم ، در شگفت خواهیم ماند از این همه شباهت و البته درس بزرگی از آن خواهیم گرفت . درسی که به همه بشریت می آموزد که سرزمین ایرانیان مهد خدا پرستی و یکتا پرستی بوده است .  

  مثلا در منشور کوروش شما به جمله ای برخورد می کنید با این کلمات که : هر کسی مسوول اعمال خویش است و حالا شما همین جمله را در کنار آیه ای از سوره صافات قراردهید آنجا که خدا می فرماید : وما تجزون الا ما کنتم تعملون یعنی هرکسی مسوول اعمال خویش است و نان از کشته خود می خورد و یا جملاتی را که در کتیبه داریوش و خشایار می بینید ، با آیات قرآن مقایسه کنید : مثلا : بنام آنکه انسان را آفرید 1، بنام آنکه آسمان را برافراشت 2، بنام آنکه زمین را مسطح خلق کرد 3، بنام آنکه شادی را آفرید 4 و یا آنجا که داریوش یه پسرش وصیت می کند هر کس باید آزاد باشد و از هر کیش(دین) که میل دارد پیروی نماید .5

  ۱- سوره علق : اقرا باسم رب الذی خلق خلق الانسان .... (بخوان بنام آنکه انسان را آفرید)

  ۲- سوره غاشیه آیه ۱۸: ... و الی السماء کیف رفعت ...(آیا نمی بینید کی آسمان را برافراشت ؟ )


  3- سوره  غاشیه آیه ۲۰: ...والی الرض کیف سطحت ...(آیا نمی بینی کی زمین را مسطح خلق کرد ؟)

  4- سوره نجم آیه۴۳ : ...منم که می خندانم (شادی را خلق می کنم)

  5- سوره  بقره آیه 256: لااکراه فی الدین ... (درقبول دین اجباری نیست)

  و یا در فروهر وقتی خوب بنگریم می بینیم که پیرمردی (مغ یا همان مرجع دینی ما) در حالیکه حلقه عهد را (حلقه عهد است برای همین در سراسر زمین وقتی هر زن و شوهری به همسری یکدیگر در می آیند با در دست کردن حلقه به دست چپ یکدیگر نسبت به وفاداری به یکدیگر تعهد و عهد ابدی می بندند ) به دست چپ دارد با دست راستش به سوی آسمان دارد با خدای خویش گفتگو می کند که خدایا من آن پیمانی راکه روزازل ازمن گرفتی به آن متعهد و وفادارم.

  سوره یس : الم اعهد الیکم یا بنی آدم ....آیا من از شما فرزندان آدم (انسانها) عهد و پیمان نگرفتم؟ و یا سوره اعراف آیه 172 آنجا که می فرماید : إِذْ أَخَذَرَبُّکَ مِنْ بَنی آدَمَ مِنْ ظُهُورِهِمْ ذُرِّیَّتَهُمْ وَ أَشْهَدَهُمْ عَلی أَنْفُسِهِمْ أَلَسْتُ بِرَبِّکُمْ قالُوا بَلی الست بربکم یعنی آیا پروردگارتان از شما پیمان نگرفت که من پروردگار شمایم ؟ و انسانها جواب دادند بلی و همینطور وقتی به حلقه کمر او می نگریم که نشان از این دارد که ما از آسمان آمدیم و به سوی آسمان می رویم یاد این آیه از سوره قرآن افتادم که خداوند می فرماید : سوره بقره : انا لله و انا الیه راجعون یعنی : ما از خداییم و به سوی خدا می رویم . ویا زمانیکه به بال فرشته گونه فروهر می نگریم به این معنا که روح انسان از بالا در آن دمیده شده ناخودآگاه به یاد این آیه از قرآن افتادم که : سوره : حجر آیه 29 ... نفخت فیه من روحی ... یعنی ای انسان من از روح خودم درتو دمیدم  .

  تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل !!!!!!!

   

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : سوره ,قرآن ,آنکه ,بنام ,آسمان ,آیات ,بنام آنکه ,آیات قرآن ,قرآن افتادم ,آنکه انسان ,اعمال خویش ,
  مقایسه کتیبه ها و آثار هخامنشی با آیات قرآن کریم

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر